بنیان گذار :

مرحوم سید مهدی یثربی کاشانی (متولد ۱۳۰۴، کاشان – وفات ۱۳۸۵، تهران) فرزند سید محمدرضا؛ مجتهد، اولین امام جمعه و نماینده ولی فقیه در کاشان و  نماینده اصفهان در دو دوره نخست مجلس خبرگان و از شاگردان سید روح‌ الله خمینی و حامیان وی در مبارزات بود. پدرش سید محمدرضا و برادرش سید علی یثربی کاشانی و فرزند ارشد ایشان سید محمد یثربی هر سه از مجتهدین کاشان به حساب می‌آیند.

آیت الله یثربی بدنبال تشدید بیماری ریوی ناشی از مصدومیت شیمیایی هنگام حضور در جبهه ‌های جنگ در ۸ مهر ۱۳۸۵ در بیمارستان پارس تهران درگذشت.

تولیت :

آقای میر سید محمد یثربی (متولد ۱۳۳۳ - قم) فرزند مرحوم سید مهدی؛ مجتهد شیعی ایرانی، رئیس حوزه علمیه کاشان و محقق فقه و اصول، تفسیر، اخلاق و عرفان می ‌باشد. پدر وی اولین امام جمعه کاشان در زمان انقلاب بوده و عمویش میر سید علی یثربی کاشانی از اساتید مطرح حوزه و از جمله استاد سید روح‌الله خمینی بوده است. سید محمد در ۵ سالگی همراه با خانواده به کاشان آمد. وی از سال ۱۳۵۴ تحصیلات عالی را در قم نزد مرتضی حائری و مراجعی مانند وحید خراسانی، سید محمد روحانی، محمدرضا گلپایگانی خواند و در درس فلسفه (اسفار) آیت ‌الله صدر، مطهری و جوادی آملی شرکت کرد. آقای میر سید محمد یثربی از سال ۱۳۷۸ تدریس خارج فقه و اصول را آغاز کرد و در سال ۱۳۶۹ «مؤسسه علمی تحقیقاتی علامه مجدد وحید بهبهانی» را جهت تحقیق و نشر علوم اسلامی تأسیس کرد. این مؤسسه با بیش از پنج هزار جلد کتاب و رسائل متعدد در حوزه علمیه فعال است.

 

 

 

جستجو در بنیان


درباره بنیان خیریه مرحوم آیت الله یثربی

بنیان خیریه آیت الله یثربی در سال 1354 با هدف کمک به ایتام و مستمندان تاسیس و تاکنون تعداد خانواده مستضعف را تحت پوشش خود گرفته است.

خدمات بنیان عبارتند از عبارتند از :

  • کمک به ایتام و مستمندان
  • کمک به ساخت مدرسه
  • کمک به ساخت بیمارستان

راه های تماس با بنیان خیریه

شما از روش های ذیل برای تماس با بنیان خیریه میتوانید استفاده کنید

آدرس ایمیل بنیان : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
شماره تماس  : 55444343- ۰31
آدرس سایت رسمی بنیان : hamiorg.ir
آدرس پستی: کاشان، خیابان اباذر، دفتر آیت الله یثربی، کد پستی :8716647541