بنیان حامی (بنیان خیریه آیت الله یثربی ) در سال 1354 با همت مرحوم حضرت آیت الله سید مهدی یثربی که از علمای تراز اول کشور در شهرستان کاشان بودند پایه گذاری شد. این مجموعه از همان ابتدا و از محل وجوهات شرعی و همچنین از محل اعانات خیرین محترم آن شهرستان  با هدف یاری به محرومان و مستضعفین و مستمندان آن مرز و بوم پا به عرصه وجود گذاشت. از جمله اقدامات قابل توجه در آن دوران میتوان به تاسیس زائر سرای کاشانیها در مجاورت حرم مطهر ثامن الحجج(ع) که در حقیقت مکانی برای اقامت و پذیرایی از زائران کم بضاعت مولی علی بن موسی الرضا (ع) می باشد اقدام نمود. در سالهای بعدی و در تاریخ ****  با هدف گستره نمودن موضوعات وافراد تحت پوشش ، با گرد هم امدن تعدادی از مدیران و خیرین سرشناس شهرستان کاشان به عنوان هیئات امنای این بنیان اقدام به تاسیس موسسه خیریه آیت الله یثربی در اداره ثبت شرکتهای شهرستان نمود .

پس از ثبت قانونی بنیان حامی(بنیان خیریه آیت الله یثربی ) و به منظور ایجاد منابع مولد و مستمر ، بگونه ای که بتوان همواره در مسیر حمایت از اقشار بی بضاعت برنامه ریزی منسجمی صورت پذیرد ،  اقدام به تاسیس هتل رضویه در سال 1375 نمود و مطابق تعاریفی که برای این مجموعه صورت پذیرفته است این هتل ، می بایست تمامی عایدات مکتسبه را پس از کسر هزینه های داخلی خود ، مطابق نظر تولیت و هیئت امنای محترم صرف امور خیریه نماید. در این راستا  همچنین به تاسیس مدرسه علیمه آیت الله یثربی ، دارالیتام ،  زائر سرای شماره 2 کاشانیها ، صندوق قرض الحسنه محسنین   در طی سالهای 1375 تا کنون و همچنین تاسیس و ایجاد بیمارستان فوق تخصصی مرحوم آیت الله یثربی کاشان در سال 1395 نموده است. در سال 1395 و بنا بر تصمیم هیئت امنای محترم مقرر شد به منظور توسعه دامنه فعالیتهای مربوطه ، و همچنین شفاف سازی هر چه بیشتر اقدامات انجام شده و اطلاع رسانی عمومی اقدام به تجدید ساختار نمود و در همین راستا بر اساس دامنه فعالیتهای پیش بینی شده در اساسنامه اقدام به برنامه ریزی جدید نموده است .

که از جمله مهمترین اقدامات و یا دستور کارهای تعریف شده میتوان به موارد زیر اشاره نمود :

  • تعیین ناظر مالیاتی از سازمان امور مالیاتی کشور به منظور نظارت بر اقدامات و فعالیتهای بنیان خیریه که این موضوع ضمن اعتبار بخشی هر چه بیشتر به فعالیتهای بنیان خیریه ، در نهایت موجب میگردد تا کسانی که به هر عنوان وجوه و یا منابعی را که جهت انجام امور خیریه و عام المنفعه به بنیان خیریه واگذار می نمایند جزء هزینه های قابل قبول آنها نزد اداره امور مالیاتی کشور لحاظ شده و از میزان مالیات پرداختی آنها کسر گردد.
  • ثبت و تسجیل و اخذ اعتبار نامه بنیان خیریه از اداره اماکن نیروی انتظامی .
  • راه اندازی سایت بنیان خیریه حامی (بنیان خیریه آیت الله یثربی) و حضور در سایتها و شبکه های اجتماعی و بهره گیری از تکنولوژیهای نوین توسعه به منظور اطلاع رسانی عمومی و شفاف سازی اقدامات .
  • ارتباط با سایر مراکز خیریه معتبر داخلی و خارجی و ...

ایجاد ارتباط مستقیم بین مراکز فوق الذکر مربوط به بنیان ( زائر سراها و بیمارستان و هتل و صندوق قرض الحسنه و ...) بمنظور استفاده از منابع و امکانات جهت توسعه سطح کمی و کیفی خدمات

 

 

 

 

جستجو در بنیان


درباره بنیان خیریه مرحوم آیت الله یثربی

بنیان خیریه آیت الله یثربی در سال 1354 با هدف کمک به ایتام و مستمندان تاسیس و تاکنون تعداد خانواده مستضعف را تحت پوشش خود گرفته است.

خدمات بنیان عبارتند از عبارتند از :

  • کمک به ایتام و مستمندان
  • کمک به ساخت مدرسه
  • کمک به ساخت بیمارستان

راه های تماس با بنیان خیریه

شما از روش های ذیل برای تماس با بنیان خیریه میتوانید استفاده کنید

آدرس ایمیل بنیان : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
شماره تماس  : 55444343- ۰31
آدرس سایت رسمی بنیان : hamiorg.ir
آدرس پستی: کاشان، خیابان اباذر، دفتر آیت الله یثربی، کد پستی :8716647541